Zeki Bekar Kimdir ?

1966 KIRIKKALE / KESKiN / Hacıaliobaşı köyü doğumlu olup, ilkokulu köyünde, ortaokul ve Lise  eğitimini Kırıkkale´de tamamlamıştır. Bir yandan eğitim görürken bir yandan da Halk Ozanı olan ağabeyi Aşık Dede BEKAR`dan saz dersleri almaya başlamıştır.

 

1986-1988 yılları arasında  Kıbrıs`ta Askerlik görevini tamamladıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nın açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Devlet Memurluğu görevine atanmış ve Ankara`da yaşamaya başlamıştır.

 

Karadüzen saz çalmayı olabildigince ilerlettikten sonra büyük baglama ustasi, ihsan ÖZTÜRK hocadan nota,solfej,usul ve makam dersleri almıştır. Hem calışıp hem bağlama eğitimi alırken aynı anda Eskişehir Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünü kazanarak yeniden okul hayatına baslamış ve başarıyla mezun olmustur.

 

Ankara ve Samsun`da toplam 24 yıl Devlet Memurluğu görevi yapmıştır. Bu arada Amatör olarak şiir yazmakta ve kendi şiirlerini besteleyerek Türk Halk Müziğine kazandırma çalışmaları devam etmektedir.

 

Halen Almanya-Münih şehrinde yaşamakta olup, kendi müzik okulunda her yaş grubunda ögrenciler yetiştirmeye çalışmaktadır.

 

Basın ve Yayında Biz

Hakkımızda çıkan haberleri linklere tıklayıp takip edebilirsiniz.

Druckversion | Sitemap
© Zeki Bekar